Epidemiologická opatření vlády platná od 1.8.2021 do odvolání 01.08.2021

Výňatek z mimořádných a ochranných opatření vlády pro památkové objekty. Nařízení se pravidelně mění dle rozhodnutí vlády.

  • Dodržování rozestupů min 1,5 m, nejdeli o osoby ze společné domácnosti.
  • Omezení počtu 1 os na 10m2.
  • Maximální využití 75% z celkové kapacity počtu návštěvníků na akce.
  • Zakazuje se účast na skupinové prohlídce uvedených prostor a akcí osobám, které vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19.
  • Maximální celkový počet netestovaných osob na jednu prohlídku vč. průvodce nesmí být vyšší než 20 osob, s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku.
  • Prohlídky s větším počtem osob než 20 s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku musejí splňovat některou s těchto podmínek:

a) osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

b) osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

c) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování

d) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19,

e) osoba na místě podstoupí preventivní antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2

Ve všech vnitřních prostorách ochrana dýchacích cest min. respirátorem s účinností FFP2  bez výdechového ventilu. (nestačí rouška, netýká se dětí do 6 let, duševně nemocných apod.)

Dostupnost desinfekce  a zvýšená ochrana

Úplné zněmí nařízení vlády: Mimořádné-opatření-–-omezení-maloobchodního-prodeje-a-služeb-s-účinností-od-1.-8.-2021-do-odvolání.pdf (mzcr.cz)

Odběr novinek

Zajímá Vás, co se u nás v ANOPA děje nového?
Přihlaste se k odběru našich novinek.
Budete to vědět jako první!

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: