Odpověď Ministerstva pro místní rozvoj ČR na vyjádření ANOPA k připravovaným změnám v DPH 01.06.2023

Uvědomujeme si, že majitelé památek plní nezastupitelnou roli v ochraně našeho kulturního dědictví a oceňujeme jejich úsilí, práci a energii, jež do provozu památek dávají.

Vážený pane tajemníku,

 

dopisem ze dne 21. 4. 2023 jste se obrátil na pana ministra Bartoše se žádostí o vyjádření k probíhajícím debatám o připravovaných změnách DPH. Konkrétně s přesunutím vstupného a dalších navazujících služeb do vyšší sazby DPH.

Uvědomujeme si, že majitelé památek plní nezastupitelnou roli v ochraně našeho kulturního dědictví a oceňujeme jejich úsilí, práci a energii, jež do provozu památek dávají. Vstupenky i ubytovací a stravovací služby zůstanou od roku 2024 ve snížené sazbě DPH, tj. 12%. Příslušnou novelu ještě musí formálně potvrdit vláda, a poté proběhne první čtení v Poslanecké sněmovně. Co se týče osvobození od platby DPH pro státní, krajské a obecní památky, to vychází ze Zákona 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty, jehož gestorem je Ministerstvo financí.

 

S pozdravem

 

Stanislav Schneidr

 

 

Mgr. Stanislav Schneidr

Vrchní ředitel

sekce koordinace evropských fondů, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu

 

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Staroměstské náměstí 6

110 00  Praha 1

tel.  +420 224 861 800

mobil: +420 730 860 969

e-mail: Stanislav.Schneidr@mmr.cz

www.mmr.cz

Odběr novinek

Zajímá Vás, co se u nás v ANOPA děje nového?
Přihlaste se k odběru našich novinek.
Budete to vědět jako první!

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: